O firmie

Profil

EURO WOOD z Gdańska jest producentem i dystrybutorem hurtowym parkietu i deski podłogowej z litego drewna, pochodzącego z lasów europejskich oraz z drewna egzotycznego.

 

Gdy myślimy o podłogach z drewna litego, to mamy na myśli przede wszystkim podłogi niewykończone, które po położeniu należy lakierować, bejcować lub pokrywać olejem (olej biały wydobywa piękno jasnych gatunków drewna, takich jak jesion czy klon). Podłogi te dostępne są w rozmiarach od 50 mm do 220 mm szerokości oraz w różnych grubościach, począwszy od 8 mm. Parkiet produkowany jest w długościach do 500 mm, a deska podłogowa do 2200 mm. Wyjątek stanowi profilowana deska tarasowa z drewna egzotycznego, która może mieć nawet 4500 mm długości. Najbardziej powszechne gatunki drewna stanowią - dąb czerwony i naturalny, klon, jesion, buk i grab, jakkolwiek do produkcji podłóg można wykorzystać wiele innych gatunków.

 

Najszerszy asortyment gatunków i sortów drewna w naszej ofercie stanowią dwa rodzaje parkietu panelowego, trójwarstwowego („podłoga pływająca”) w dwóch grubościach (14 mm i 15 mm). Obydwa rodzaje posiadają sposób łączenia na „click”, a deska 14 mm dodatkowo produkowana jest na pióro i wpust. Wielokrotne pokrycie warstwy wierzchniej, w tym 6 lub 7 warstw lakieru utwardzanego promieniami UV, maksymalnie zabezpiecza drewno, polepszając odporność na ścieranie i zarysowanie powierzchni parkietu.

Naturalne podłogi EURO WOOD® objęte są 25-letnią oraz 30-letnią gwarancją.

Misja

Naszym celem jest dostarczanie klientom produktów ekologicznych najwyższej jakości w możliwie najkorzystniejszych cenach oraz rozwijanie naszych możliwości oferowania usług na najwyższym poziomie.

                       

Prosimy o zapoznanie się z katalogiem produktów, aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie.

Eksport parkietu, deski podłogowej i deski lamelowej z litego drewna oraz parkietu panelowego typu "deska barlinecka".

Miło nam poinformować, że zajmujemy się eksportem parkietu, deski podłogowej i deski lamelowej z litego drewna oraz parkietu panelowego typu „deska barlinecka”. Naszą ofertę eksportową uzupełniają: tarcica dębowa, drewno konstrukcyjne oraz ostatnio deska tarasowa z drewna egzotycznego. Aktualnie Spółka nasza zleca produkcję deski podłogowej na rynek amerykański, w wymiarach: 3 " x 2 1 " oraz 3 " x 3 1 " w długościach od 2 do 8 stóp.

Jesteśmy zainteresowani nawiązaniem stałej współpracy z krajowymi producentami naszych wyrobów.
Strona główna | O firmie | Kontakt
EURO-WOOD ©